YANKEE PS-9/700 ZASILACZ 9V 700mA do efektów gitarowych

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Yankee
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • Cena netto: 146,33 zł 179,99 zł

Profesjonalny zasilacz do efektów gitarowych Yankee PS-9/700. Napięcie 9V, prąd 700 mA. Zasilaczem można zasilić od 1 do 4 efektów. Posiada transformator kształtkowy oraz zabezpieczenie termiczne i zwarciowe.

Wszelkie prawa zastrzeżone - zabrania się kopiowania i wykorzystywania opisów bez zgody i wiedzy autora tj. s o u n d s t a g e . p l

Firma Yankee produkuje zasilacze do efektów gitarowych od 1999 roku. Mozolnie zdobywane doświadczenie, ciągłe ulepszanie procesu technologicznego oraz korzystanie z najlepszych podzespołów elektronicznych daje pewność, że zasilacze Yankee to najwyższej klasy produkty. Zasilacze Yankee od lat używane są przez zawodowych muzyków polskich jak i z poza naszego kraju.

Yankee PS-9/700 jest profesjonalnym zasilaczem przeznaczonym dla efektów gitarowych wymagających napięcia stałego 9V.
W zasilaczu zastosowano specjalną konstrukcję oraz podzespoły najwyższej jakości dopasowane do zasilania wymagających idealnie stałego napięcia efektów gitarowych. Dlatego zasilacz Yankee bez problemu zasili nawet najbardziej wrażliwe na zasilanie efekty.

Model Yankee PS-9/700 to zasilacz, który idealnie sprawdzi się w zasilaniu od 1 do 4 efektów gitarowych. Można nim także zasilić jeden bardziej wymagający efekt, wystarczy użyć jednego wtyku a resztę pozostawić wolnymi. Ważne jest, aby sumaryczny prąd pobierany przez 4 efekty podłączone pod jeden kabel nie przekroczył 700mA.
Zasilacz ten jest dla tych, którzy potrzebują zasilacza do efektów zajmującego niewiele miejsca w pedalborzdie, łatwego w przenoszeniu, o dużej wydajności a zarazem dużej uniwersalności.
Konstrukcja zasilacza:
Zasilacz to zwarta konstrukcja zamknięta w wytrzymałej obudowie z tworzywa z charakterystycznym logo Yankee, nazwą zasilacza, opisanym maksymalnym prądem obciążenia zasilacza 700mA oraz wartość napięcia 9V DC. Na zasilaczu została także umieszczona informacja o polaryzacji złączy efektów +(o- która jest stosowana w większości efektów gitarowych.

Zasilacz zakończony jest przewodem zasilającym z 4 wtyczkami do efektów. Długość od zasilacza do pierwszej wtyczki wynosi około 1,4 m, każda następna jest w odległości około 20 cm. Dzięki zastosowaniu dość długiego przewodu nie będzie problemów z zasileniem efektów, które stoją nawet w nieco większej odległości od siebie.

Oprócz tego zasilacz posiada:
- stabilizatory napięcia, dzięki którym napięcie jest niezależne od wahań napięcia sieci.
- bardzo skuteczny filtr napięciowy składający się między innymi z kondensatorów elektrolitycznych o dużej pojemności zapewniających idealnie czyste napięcie wyjściowe, są również kondensatory filtrujące wysokie harmoniczne sieci, czyli tzw. „piski”,
- zabezpieczenie przeciw zwarciowe zadziała, jeżeli na wyjściu zasilacza wystąpi zwarcie, wówczas zostanie ono odłączone aż do czasu usunięcia przyczyny i zasilacz powróci do normalnego stanu,
- zabezpieczenie przed przegrzaniem jest wysokiej klasy układem odłączającym zasilacz przy przegrzaniu.

Dane techniczne:
- napięcie zasilające - 230V / 50Hz,
- napięcie wyjściowe - 9VDC/700mA,
- polaryzacja - plus na zewnątrz wtyczki,
- temperatura pracy od -15 do + 50 stopni Celsjusza,
W zestawie:
- Zasilacz PS 9/700.
Wymiary: 65/70/60 mm (wys/szer/dł)
Waga: około 0,2 kg

G w a r a n c j a: 24 miesiące