Tomanek ULPS USB zasilacz od przetworników audio USB

 • szt.
 • Cena netto: 487,80 zł 600,00 zł
 • Niedostępny

Zasilacz ULPS USB przeznaczony jest do zasilania przetworników, które fabrycznie są przystosowane do zasilania z portu USB komputera.

Tomanek Ultra Linear Power Supply USB (wersja tranzystorowa KD3055)

Zasilacz ULPS USB przeznaczony jest do zasilania przetworników audio, które fabrycznie są przystosowane do zasilania z portu USB komputera.

Zastosowanie ULPS USB eliminuje zakłócenia obecne w zasilaniu impulsowym USB komputera poprzez „odcięcie” zasilania USB, „przepuszczenie” sygnału i zasilenie urządzenia liniowym napięciem z zasilacza. Podłączenie zasilacza zrealizowane jest za pomocą podwójnego gniazda USB typu "A" umieszczonego w tylnej części zasilacza: do górnego gniazda oznaczonego "DEVICE" podłączamy zasilane urządzenie, do dolnego gniazda "PC" podłączamy komputer.

Ciekawostką tego modelu jest to, ze może on zasilać dowolne urządznia, które pozawlają na zasilanie z portu USB komputera/laptopa, np. zewnętrzne dyski twarde, napędy, ładować telefony itd.

Zbudowany jest w oparciu o dedykowany do zastosowań audio transformator toroidalny. Transformator posiada środek zalany żywicą i jest wykonany w oparciu o najwyższej klasy mierzone laboratoryjnie komponenty. Impregnacja i kontrola w poszczególnych fazach produkcji gwarantuje cichą pracę i najwyższe parametry elektryczne transformatora.

Transformator wyposażony jest także w uziemiony ekran magnetyczny, dzięki czemu pozostałe elementy zasilacza są chronione przed zakłóceniami powstającymi wokół pracującego transformatora.  

Zastosowany transformator produkuje firma Toroidy.pl, uznany również w branży audio dostawca transformatorów.

Zakłócenia sieciowe obecne w niemalże każdej instalacji elektrycznej są blokowane przez indukcyjno-pojemnościowy filtr umieszczony na wejściu 230V.

Za stabilizację napięcia wyjściowego odpowiada układ zbudowany w oparciu o kultowy, kapeluszowy tranzystor KD3055 produkcji TESLA, przewyższający wielokrotnie parametrami i jakością wszystkie współczesne zamienniki ze wschodu.

Układ stabilizacji zabezpieczony jest przed zwarciem. W momencie pojawienia się zwarcia układ "usypia" nie powodując nadmiernej, szkodzącej emisji ciepła i niepotrzebnego przegrzewania się elementów. Po ustąpieniu zwarcia zasilacz automatycznie przechodzi do normalnego trybu pracy.

Filtry to najwyższej jakości kondensator elektrolityczny o pojemności 33 000 uF do zastosowań audio oraz kondensatory poliestrowe i polipropylenowe.

Mostek w postaci 4 diod prostowniczych o obciążalności 15A każda zapewnia zasilaczowi bezproblemowy start (wytrzymuje duży prąd rozruchowy, który płynie przez układ w momencie załączenia zasilania- ładowanie kondensatora elektrolitycznego o bardzo dużej pojemności).

Konstrukcja mechaniczna:

 • anodowany profil aluminiowy koloru naturalnego,
 • przedni i tylny dekielek wykonany z czarnego tworzywa typu ABS

Gwarancja: 24 miesiące polskiego producenta.

Zasilacz produkowany jest w polskiej firmie, stąd wynikają takie korzyści jak:

 • Wysokie bezpieczeństwo użytkowania;
 • Łatwość zakupu, brak skomplikowanych procedur i barier językowych;
 • Krótka procedura zamówienia, szybkość realizacji zamówień;
 • Wiarygodna gwarancja;
 • Łatwy dostęp do serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego (serwis realizowany przez producenta);
 • Niski koszt transportu względem urządzeń sprowadzanych z zagranicy;
 • Dostęp do bezpośredniej pomocy technicznej (mailowej, telefonicznej, poprzez komunikator);
 • Pewność w stosunku do pochodzenia zasilacza oraz podzespołów użytych do jego produkcji;
 • Kupując u polskiego producenta wspieramy rodzimą firmę.

Podstawowe parametry zasilacza

Parametry elektryczne

Wejście 230VAC, 50Hz, 130mA
Wyjście 5VDC stabilizowane, 3A

Parametry mechaniczne

Wymiary obudowy (mm) 220 x 103 x 53
Waga ok. 1,5 kg
Długość kabla 230VAC 150 cm

Zabezpieczenia

230VAC bezpiecznik szklany 5x20mm 1A (zintegrowany z gniazdem wejściowym 230V)
5VDC

wbudowane przeciwzwarciowe(działa automatycznie)