Tester przewodów Millenium MCT-20

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Millenium
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • Cena netto: 105,69 zł 139,00 zł 130,00 zł

Millenium MCT-20 to tester przewodów, kabli, audio, lan, SPEAKON, MIDI, XLR, RCA, JACK. Profesjonalny tester o szerokim zastosowaniu do przewodów, kabli różnego rodzaju. Posiadając to urządzenie praktycznie nie potrzebujesz już żadnego innego do sprawdzania przewodów używanych na scenie, w studio, w domu itd.

Tester przewodów, kabli, audio, lan, SPEAKON, MIDI, XLR, RCA, JACK

Profesjonalny tester o szerokim zastosowaniu do przewodów, kabli różnego rodzaju. Posiadając to urządzenie praktycznie nie potrzebujesz już żadnego innego do sprawdzania przewodów używanych na scenie, w studio, w domu itd.

Jest to urządzenie o solidnej konstrukcji, jego obudowa wykonana jest z elementów metalowych więc niegroźne mu są upadki lub uderzenia. Dzięki temu urządzenie jest bardzo trwałe i posłuży nam długie lata.
Można wykonać testy zarówno przewodów zakończonych jednakowymi wtykami (np. jack - jack) na obu końcach jak i mieszanych (np. jack - XLR).
Test polega na umieszczeniu wtyków przewodu w odpowiednich gniazdach, po czym przekręcajac przełącznikiem na urządzeniu sprawdzamy przebieg konkretnych żył przewodu oraz wykonanie połączeń. Zaświecenie się odpowiedniej diody informuje o  połączeniu między jednym końcem przewodu a drugim.
Urządzenie posiada także wbudowany sygnalizator stanu akumulatora urządzenia. Tester jest zasilany baterią 9V, która wystarcza na bardzo długi czas.
Ciekawostką w tego typu urządzeniach jest możliwość wykonania testu kabli sieci LAN (skrętki).
Urządzenie posiada także tester ciągłości połączeń z sygnalizatorem dźwiękowym (w urządzeniach mierniczych zazwyczaj wykorzystuje się do tego omomierz).
Możliwość sprawdzenia przewodów głośnikowych z wtykami Speakon (praktycznie każdy rodzaj, 2 pinowe, 4 pinowe, 8 pinowe).

Specyfikacja techniczna:

Testerem Millenium możemy sprawdzać połączenia przewodów z wtykami:
- TRS 3.5 mm oraz 6.35 mm (mały jack, duży jack),
- XLR (połączenie symetryczne i niesymetryczne, 3 pin i 5 pin),
- Phono/RCA (chinch),
- banana plug (tzw. banany),
- Speakon 2 pin, 4-pin i 8-pin ,
- DIN 3-pin, 5-pin, 7-pin, 8-pin (np. MIDI),
- przewody LAN CAT 3,5,6 (tzw. skrętka),
- przewody bez wtyków.


- Wymiary: (szerokość x wysokość x długość): ~11.5 x ~6.3 x ~19 cm,
- Waga: ~0,9 kg
Zestaw składa się z:
- testera,
- 2 szt. przewodów,
- instrukcja (j. angielski, j. niemiecki).
Gwarancja:
24 miesiące

Wszelkie prawa zastrzeżone - zabrania się kopiowania i wykorzystywania opisów bez zgody i wiedzy autora tj. soundstage.pl