Przewód/złączka do efektów gitarowych SC-H GPATCH vII [HQ]

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Soundstage.pl
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • Cena netto: 27,64 zł 34,00 zł

Złączka, patch, przewód/kabel do łączenia efektów gitarowych Sommer Spirit XXL, jack prosty/Jack kątowy

Wszelkie prawa zastrzeżone - zabrania się kopiowania i wykorzystywania opisów bez zgody i wiedzy autora tj. soundstage.pl

Wielu muzyków/gitarzystów aby zaoszczędzić inwestuje w niskobudżetowe złączki do efektów gitarowych ale równocześnie inwestuje duże pieniądze w przewód do gitary/instrumentu. Powodem tego jest przekonanie, że na krótkich odcinkach kabla tłumienie sygnału jest znikome. Nic bardziej mylnego. Tor audio pomiędzy gitarą a wzmacniaczem zawiera dużo punktów. Zazwyczaj będzie to: gitara>zestaw efektów>wzmacniacz.

Najwięcej punktów mamy właśnie w miejscu łączenia efektów. Każdy efekt to co najmniej 2 punkty gdzie sygnał wchodzi do kabla, złączki oraz wychodzi z efektu. Już przy 4 efektach mamy 8 punktów (3 kable patch+gitara+wzmacniacz) gdzie sygnał ulega degradacji a długość toru nie przekracza 0,5 M-1,5 M.

Tanie przewody już na tak krótkich odcinkach potrafią tak skutecznie wytłumić sygnał, że instrument po prostu nie brzmi. Tanie kable tłumią/tną głównie wysokie i niskie częstotliwości. Czyli „grają” samym środkiem. Brzmienie instrumentu traci przez to przestrzenność, staje się płaskie i pozbawione dynamiki. To trochę tak jakby grać na starych strunach, nawet najlepszy instrument nie zabrzmi ze starymi strunami. Dlatego też wyszliśmy z ofertą wysokiej jakości złączek, patchy do efektów gitarowych, które nie degradują sygnału i są równocześnie super trwałe oraz umożliwiają bardzo bliskie przysunięcie efektów do siebie oszczędzając miejsce w pedalbordzie.

Przewód przeznaczony jest do łączenia efektów gitarowych, wykonany na bazie kultowego i od lat cieszącego się uznaniem muzyków na całym świecie Hi-endowego kabla firmy SOMMER CABLE SC-SPIRIT XXL, charakteryzujący się krystalicznie czystym i neutralnym dźwiękiem, znakomitym odwzorowaniem sygnałów impulsowych oraz zapewniający 100 % ekranowanie. Przewód jest zakończony wysokiej jakości, solidnymi monofonicznymi wykami kątowymi o wyjątkowo niskiej obudowie typu "duży jack" firmy HiCON/AH/REAN ze złoconymi stykami.

PRZEWODY NASZEJ PRODUKCJI SĄ WYKONYWANE RĘCZNIE [HAND-MADE]! WTYKI SĄ LUTOWANE WYSOKIEJ JAKOŚCI CYNĄ Z DOMIESZKĄ SREBRA.

GŁÓWNE CECHY:

 • krystalicznie czysty i neutralny dźwięk, znakomite przenoszenie sygnałów impulsowych
 • 100 % ekranowany dzięki podwójnej ochronie przewodnika, połączeniu gęstej miedzianej spirali oraz dodatkowego ekranu z przewodnika węglowego
 • bezstratna transmisja sygnału dzięki przewodnikowi o dużym przekroju 0,75 mm2 oraz małej pojemności kabla
 • trwałość, odporność na uszkodzenia oraz nowoczesny, efektowny wygląd dzięki zastosowaniu powłoki zewnętrznej z mocnego PVC oraz solidnych metalowych wtyczek
 • zakończony wtyczkami znakomitej firmy HiCON/AH/REAN ze złoconymi stykami
 • wtyczki o bardzo niskiej obudowie umożliwiające zredukowanie odległości między efektami
 • profesjonalne kable w bardzo dobrej cenie
 • lutowany wysokiej jakości cyną z domieszką srebra

PRZEWÓD:

SPIRIT XXL to Hi-Endowy przewód gitarowy przeznaczony do zastosowań scenicznych oraz studyjnych, charakteryzujący się krystalicznie czystym i neutralnym dźwiękiem, znakomitym odwzorowaniem sygnałów impulsowych. Przewodnik kabla zbudowany z jest 42 giętkich, miedzianych "nitek" o przekroju 0,15 mm2, (42 x 0,15 mm2) uformowanych w jedną grubą żyłę o przekroju 0,75 mm2.
Przewodnik izolowany jest poprzez zastosowanie gęsto splątanej, ocynowanej miedzianej plecionki oraz dodatkowego przewodnika węglowego, dzięki czemu uzyskano 100 % ekranowanie od zakłóceń zewnętrznych.
Taka budowa przewodu daje mu bardzo niską impedancję żyły: < 25 Ohm/1km, oraz bardzo niską pojemność między przewodnikiem a ekranem 86pF/1m zapewniając minimalne straty sygnału nawet przy długich odcinkach kabla. Na zewnątrz przewód wykończony jest wzmocnioną przeźroczystą powłoką PVC, zapewniającą wyjątkową trwałość, elastyczność i ochronę kabla przez wiele lat oraz nowoczesny i efektowny wygląd.

WTYKI:

Do kabli dobraliśmy wtyki prosty i kątowy znakomitej firmy HiCON/AH/REAN, które dzięki wysokiej jakości, solidnej metalowej obudowie oraz złoconym pinie sygnałowym zapewniają minimalne straty, doskonały kontakt na powierzchni styku w gniazdach oraz wyjątkową trwałość.

Dodatkową zaletą tych wtyczek jest solidna i o bardzo małej wysokości obudowa, dzięki której mamy możliwość ustawienia efektów bliżej siebie.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Przewód: Sommer Cable SC-SPIRIT XXL
 • Wtyki: HiCON/AH/REAN
 • Wymiar zewnętrzny przewodu: 6,80 mm
 • Gwarancja: 60 miesięcy (5 lat)