Przewód/złączka do efektów gitarowych SC-H GPATCH [HQ] seria vintage-old school

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Soundstage.pl
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • Cena netto: 29,27 zł 36,00 zł

Przewód patch, złączka do efektów gitarowych seria vintage, old school, Sommer cable Classique wyki płaskie kątowe

Wszelkie prawa zastrzeżone - zabrania się kopiowania i wykorzystywania opisów bez zgody i wiedzy autora tj. soundstage.pl

Wielu muzyków/gitarzystów aby zaoszczędzić inwestuje w niskobudżetowe złączki do efektów gitarowych ale równocześnie nie oszczędza na kablu do gitary/instrumentu. Powodem tego jest przekonanie, że na krótkich odcinkach kabla tłumienie sygnału jest znikome.
Nic bardziej mylnego. Tor audio pomiędzy gitarą a wzmacniaczem zawiera dużo punktów. Zazwyczaj będzie to: gitara>zestaw efektów>wzmacniacz.
Najwięcej punktów mamy właśnie w miejscu łączenia efektów. Każdy efekt to co najmniej 2 punkty gdzie sygnał wchodzi do kabla, złączki oraz wychodzi z efektu. Już przy 4 efektach mamy 8 punktów (3 kable patch+gitara+wzmacniacz) gdzie sygnał ulega degradacji a długość toru nie przekracza 0,5M-1,5M.
Tanie przewody już na tak krótkich odcinkach potrafią tak skutecznie wytłumić sygnał, że instrument po prostu nie brzmi. Tanie kable tłumią/tną głównie wysokie i niskie częstotliwości. Czyli „grają” samym środkiem. Brzmienie instrumentu traci przez to przestrzenność, staje się płaskie i pozbawione dynamiki. To trochę tak jakby grać na starych strunach, nawet najlepszy instrument nie zabrzmi ze starymi strunami.

Dlatego też wyszliśmy z ofertą wysokiej jakości złączek, patchy do efektów gitarowych, które nie degradują sygnału i są równocześnie super trwałe oraz umożliwiają bardzo bliskie przysunięcie efektów do siebie oszczędzając miejsce w pedalbordzie.

Przewód przeznaczony jest do łączenia efektów gitarowych i jest wykonany na bazie Hi-Endowego kabla firmy SOMMER CABLE CLASSIQUE.

Charakteryzuje się krystalicznie czystym i neutralnym dźwiękiem, znakomitym odwzorowaniem sygnałów impulsowych oraz zapewnia 100 % ekranowanie. Przewód jest zakończony wysokiej jakości, solidnymi monofonicznymi wtykami kątowymi typu "duży jack" ze złoconymi stykami o specjalnej niskiej budowie przeznaczonej do efektów gitarowych.

PRZEWODY NASZEJ PRODUKCJI SĄ WYKONYWANE RĘCZNIE [HAND-MADE]! Wykorzystując nasze długoletnie doświadczenie muzyczne zestawiamy przewód wraz z wtykami tak, aby osiągnąć najlepsze brzmienie w dobrej cenie. Najstarsze z naszych kabli, są eksploatowane bezawaryjnie już ponad 5 lat!

WTYKI SĄ LUTOWANE WYSOKIEJ JAKOŚCI CYNĄ Z DOMIESZKĄ SREBRA

GŁÓWNE CECHY:

 • Krystalicznie czysty i neutralny dźwięk, znakomite przenoszenie sygnałów impulsowych.
 • 100 % ekranowany od zakłóceń z zewnątrz, dzięki podwójnej ochronie przewodnika, połączeniu gęstej miedzianej spirali oraz dodatkowego ekranu z przewodnika węglowego.
 • Bezstratna transmisja sygnału dzięki przewodnikowi o dużej średnicy 0,5 mm2 oraz małej pojemności kabla.
 • Trwałość, odporność na uszkodzenia oraz nowoczesny, efektowny wygląd dzięki zastosowaniu powłoki zewnętrznej z mocnego PVC.
 • Atrakcyjny wygląd dzięki zastosowaniu dodatkowej powłoki z tkaniny styl vintage, old school.
 • Zakończony wtyczkami ze złoconymi stykami.
 • Wtyczki o niskiej obudowie umożliwiające zredukowanie odległości między efektami.
 • Profesjonalne kable w bardzo dobrej cenie.
 • Lutowany wysokiej jakości cyną z domieszką srebra.

PRZEWÓD:

Choć wyglądem za sprawą swojej tweedowej powłoki może przypominać stary, wysłużony przewód gitarowy to powstaje on przy użyciu najnowszej technologii.

Sercem przewodu jest 28 giętkich, miedzianych "nitek" (28 x 0,15 mm2) uformowanych w jedną żyłę o średnicy 0,5 mm2.
Przewodnik kabla jest izolowany poprzez zastosowanie gąbczastego, lakierowanego polietylenu oraz gęsto splątanej, ocynowanej miedzi, dzięki czemu uzyskano 100 % ekranowanie od zakłóceń zewnętrznych.
Taka budowa przewodu daje mu bardzo niską impedancję żyły: 36 Ohm/1 km, oraz bardzo niską pojemność między przewodnikiem a ekranem 78 pF/1 m zapewniając minimalne straty sygnału nawet przy długich odcinkach kabla.

Na zewnątrz przewód posiada przyciągającą wzrok dodatkową powłokę z tkaniny nadającą mu stylistykę vintage (lub oldschool).

WTYKI:

Do patchy dobraliśmy specjalnie wtyki kątowe marki HiCon/AH o specjalnej niskiej budowie,  które dzięki wysokiej jakości oraz złoconym pinie sygnałowym zapewniają minimalne straty i doskonały kontakt na powierzchni styku w gniazdach.
Dodatkową zaletą tych wtyczek jest solidna, małej wysokości obudowa dzięki której mamy możliwość ustawienia efektów bliżej siebie.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Przewód: Sommer Cable
 • Wtyki: kątowy/kątowy
 • Wymiar zewnętrzny przewodu: 6,5 mm
 • Gwarancja: 5 lat (60 miesięcy)