Tomanek proCase-3 zasilacz do efektów gitarowych 9V DC 2x1000mA

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Tomanek
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • Cena netto: 405,69 zł 499,00 zł

Tomanek proCase-3 stabilizowany zasilacz do efektów gitarowych/basowych, dwie sekcje 2x1000mA, zasilanie 9V DC, wyłącznik, komplet kabli zasilających, solidna metalowa obudowa.

Opisy oraz zdjęcia są własnością autora tj. "soundstage.pl", kopiowanie oraz powielanie bez zgody i wiedzy autora jest prawnie zabronione.

Tomanek proCase-3 to Profesjonalny stabilizowany zasilacz posiadający dwie odseparowane od siebie sekcje 2 x 9VDC o dużej wydajności prądowej bo aż 2 x 1000mA umieszczony w solidnej obudowie z blachy stalowej.

Seria ProCase to zasilacze przeznaczone dla wszystkich którzy potrzebują zasilacza o wysokiej trwałości, wysokiej wydajności prądowej oraz wysokiej jakości wykonania. W odróżnieniu do serii Case zasilacze serii PRO wyposażono w metalową obudowę, mocniejsze transformatory o większej wydolności prądowej oraz w większą ilość gniazd.

Seria proCase to najwyższej jakości, stabilizowane zasilacze sieciowe, służące do zasilania efektów gitarowych. Są to urządzenia nowe, posiadające 24 miesięczną gwarancję polskiego producenta, do zasilacza dołączona jest instrukcja użytkownika wraz z kartą gwarancyjną.

Zasilacz posiada 2 w pełni odseparowane od siebie sekcje zasilające (każda 9V DC 1000mA), w każdej sekcji jest po 5 wyjść zasilania (w sumie 10 wyjść 9V DC).

Zasilacz z dwiema sekcjami polecany jest szczególnie tym muzykom, którzy użytkują jednocześnie efekty cyfrowe i analogowe. Zasilanie efektów cyfrowych oraz analogowych warto separować od siebie. Specyfiką efektów cyfrowych jest ich niekorzystny wpływ na pozostałe efekty, głównie analogowe. Powoduje to niepożądane zachowania się toru audio wzmacniacz - gitara (zakłócenia, przydźwięki). Zasilenie w jednej sekcji efektów analogowych a w drugiej wydzielonej efektów cyfrowych powinno rozwiązać problem zakłócających się wzajemnie efektów.
Zasilacz ten może także być lekiem w przypadku zasilania efektów, których podłączenie na jednej, wspólnej magistrali zasilającej powoduje generowanie zakłóceń w torze audio, w takim przypadku efekty te należy podłączyć na przeciwległych magistralach zasilacza (w oddzielnych sekcjach) co rozwiąże problem zakłóceń.

Dodatkowym atutem zasilaczy z wydzielonymi sekcjami jest możliwość wydzielenia zasilania efektów dla muzyków, którzy używają pętli efektów we wzmacniaczach, gdzie głównym problemem tych konfiguracji jest powstająca pętla mas. Dzięki zastosowaniu podobnej zasady jak przy efektach cyfrowych i wydzieleniu zasilania efektów w pętli od tych poza pętlą problem pętli mas od strony zasilania znika.

Zastosowane w zasilaczach wysokiej klasy monolityczne układy stabilizujące napięcie wyjściowe ochronią efekty gitarowe przed niekontrolowanymi skokami napięcia wyjściowego a tym samym uchronią przed kosztownymi ich naprawami w serwisie bądź ich całkowitą wymianą.

Zasilacz jest zbudowany w oparciu o transformator toroidalny.

Seria ProCase została wyposażona w obudowy wykonane z grubej metalowej blachy (w odróżnieniu od serii Case gdzie stosowano obudowy z tworzywa), dzięki temu zasilacz można używać na każdej scenie, przetrwa każdą trasę koncertową. Czyni to w zasilacz praktycznie niezniszczalnym. Dodatkowym atutem zastosowania grubej blachy jest częściowa eliminacja zakłóceń mogących przedostać się z zasilacza na zewnątrz lub odwrotnie. Na spodzie obudowy umieszczono gumowe nóżki, które zapobiegają przesuwaniu się zasilacza. Nóżki można zdemontować a na spodzie zasilacza przykleić rzep, którym umocujemy zasilacz w pedalbordzie (rozwiązanie często stosowane przez muzyków). Obudowa zasilacza umożliwia także jego przykręcenie do obudowy pedalborda, dostępne są specjalne uchwyty mocujące (opcja, nie są dostępne w standardowym wyposażeniu zasilacza).

Kształt obudowy zasilacza został dobrany tak aby mieścił się w ciasnych pedalbordach i zajmował możliwie mało miejsca co nie było łatwym zadaniem do wykonania przy jego dużej mocy i zastosowanym typowo pod efekty audio tradycyjnym transformatorem.

Gniazdo zasilania AC znajduje się na lewej ściance zasilacza. Jest to standardowe gniazdo IEC (komputerowe) dzięki czemu można zasilacz podłączyć dowolnym przewodem typu komputerowego. Ile razy zdarzyło nam się zapomnieć przewód zasilający? Ten problem znika, wystarczy dowolny przewód z wtyczką IEC dostępny niemal wszędzie. Zastosowanie gniazda IEC pozwoliło także na doziemienie obudowy zasilacza a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa podczas grania.

Do zasilacza jest dołączony przewód zasilający AC (wtyk kątowy, ułatwiający montaż w pedalbordzie) oraz komplet kabli zasilających do efektów.

Gniazda zasilania DC są umieszczone na froncie zasilacza, obok gniazd znajduje się dioda sygnalizująca pracę zasilacza (kolor niebieski), która daje subtelne, nie przeszkadzające światło a równocześnie ułatwia orientację w pedlbordzie gdy na scenie jest mało oświetlenia. Dzięki diodzie wiadomo także czy zasilacz ma poprawne zasilanie z sieci AC.

Każdy zasilacz jest sprawdzamy pod kątem ewentualnej obecności zakłóceń oraz badana jest ich wydajność prądowa.

Kupując zasilacz nie będziesz już musiał wydawać pieniędzy na drogie baterie, które z reguły wyczerpują się w najmniej oczekiwanym momencie...

Zasilacze Tomanek to pewność zakupu produktu o najwyższej jakości, polskiego producenta, który jest odpowiednio dostosowany do zasilania bardzo czułych na zakłócenia efektów gitarowych.

Podstawowe parametry techniczne zasilacza:

 1. Napięcie zasilania: sieciowe, 230V AC, 50 Hz;
 2. Napięcie wyjściowe stabilizowane: 2x9V DC galwanicznie odseparowane;
 3. Maksymalny, sumaryczny prąd obciążenia: 2x1000mA (po 1000mA na sekcję);
 4. Ilość przewodów zasilających efekty: 10 szt. (niezależnie odłączane od zasilacza);
 5. Ilość wyjść DC zasilacza: 10;
 6. Długość przewodu zasilającego 230V AC: ~150cm;
 7. Długość przewodów DC zasilających efekty: ~50cm;
 8. Rodzaj złącz zasilających efekty: 10 kabelków ze standardowymi złączami typu 5,5/2,1mm, standardowo "+" na zewnątrz złącza, polaryzacja dla większości typowych efektów;
 9. Długość części roboczej złącz standardowych: 14 mm;
 10. Wymiary obudowy: 190 x 90 x 40 mm;
 11. Waga: ~1,30 kg;
 12. Materiał obudowy: gruba blacha stalowa malowana proszkowo;
 13. Kolor obudowy: biały.

Uwagi dodatkowe:
Do zasilacza dołączamy instrukcję bezpiecznej obsługi, kartę gwarancyjną oraz dowód zakupu, co stanowi podstawę do przyjęcia zasilacza do ewentualnej naprawy gwarancyjnej.

Ważne:
Polaryzacja złącz, rodzaj złącz oraz długość okablowania mogą ulec zmianie na indywidualną prośbę Klienta. W przypadku, gdy będą zmiany prosimy o poinformowanie nas o tym mailowo lub telefonicznie jeszcze przed złożeniem oferty odpowiemy, czy zmiany będą możliwe.