Zasilacz do przetworników ULPS KD502 (tranzystorowy) 5VDC-30VDC

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Tomanek
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • Cena netto: 650,41 zł 800,00 zł

Tomanek ULPS KD502 - Liniowy zasilacz tranzystorowy ULPS (Ultra Linear Power Supply) do przetworników dźwięku (wersja tranzystorowa KD502)

Tomanek ULPS KD502 - Liniowy zasilacz tranzystorowy ULPS (Ultra Linear Power Supply) do przetworników dźwięku (wersja tranzystorowa KD502)

Zmodernizowany zasilacz tranzystorowy ULPS został wyposażony w nową, autorską obudowę, zapewniającą jeszcze lepsze chłodzenie oraz wytrzymałość mechaniczną.
Zbudowany jest w oparciu o dedykowany do zastosowań audio transformator toroidalny, wyposażony w ekran magnetyczny i elektryczny, dzięki czemu pozostałe elementy zasilacza są chronione przed zakłóceniami powstającymi wokół pracującego transformatora. Transformator posiada ponadto środek zalany żywicą, jest wykonany w oparciu o najwyższej klasy, mierzone laboratoryjnie komponenty. Impregnacja i kontrola w poszczególnych fazach produkcji gwarantuje cichą pracę i najwyższe parametry elektryczne.
Za stabilizację napięcia wyjściowego odpowiada układ zbudowany w oparciu o kultowy, kapeluszowy tranzystor KD502 produkcji TESLA, przewyższający wielokrotnie parametrami i jakością wszystkie współczesne zamienniki ze wschodu.
Układ stabilizacji zabezpieczony jest przed zwarciem. W momencie pojawienia się zwarcia układ "usypia" nie powodując nadmiernej, szkodzącej emisji ciepła i niepotrzebnego przegrzewania się elementów. Po ustąpieniu zwarcia zasilacz automatycznie przechodzi do normalnego trybu pracy.
Filtry to najwyższej jakości kondensator elektrolityczny do zastosowań audio oraz kondensatory poliestrowe i polipropylenowe.
Mostek prostowniczy o obciążalności 10A zapewnia zasilaczowi bezproblemowy start (wytrzymuje duży prąd rozruchowy, który płynie przez układ w momencie załączenia zasilania- ładowanie kondensatora elektrolitycznego o bardzo dużej pojemności).

Zasilacz posiada zabezpieczenia po stronie AC w postaci bezpiecznika szklaneg 5x20mm 1A oraz wbudowane zabezpieczenia po stronie DC przeciwzwarciowe oraz termiczne (automatyczne).

Zasilacz jest zamknięty w obudowie z lakierowanej proszkowo blachy stalowej w kolorze czarnym.
Przewód wyjściowy DC który dołączamy do zasilacza jest dodatkowo umieszczony w oplocie poliestrowym, dzięki temu mamy większą wytrzymałość mechaniczną przewodu ale także ekstrawagancki wygląd (uwaga nie dodajemy obecnie na przewodzie filtra ferrytowego który jest widoczny na zdęciu, wpływał niekorzystnie na pracę zasilacza).
Podstawowe parametry zasilacza:
 • Wejście: 230VAC, 50Hz, 130mA
 • Wyjście: 5-30VDC stabilizowane, 3A max.
 • Wymiary obudowy (mm): 176 x 145 x 53
 • Waga: ok. 1,5 kg
 • Długość przewodu po stronie AC: 150 cm
 • Długość przewodu po stronie DC: 100 cm
 • Zabezpieczenia po stronie AC: bezpiecznik szklany 5x20mm 1A (zintegrowany z gniazdem wejściowym 230V)
 • Zabezpieczenia po stronie DC: wbudowane przeciwzwarciowe oraz termiczne (automatyczne)
 • Gwarancja: 24 miesiące (2 lata) realizowana w Polsce

Konstrukcja zasilacza jest uniwersalna, dlatego też parametry zasilacza ULPS (napięcie wyjściowe, maksymalny prąd obciążenia) dobiera się na etapie produkcji poprzez zastosowanie odpowiednich komponentów do zakładanego napięcia i obciążalności.
Składając zamówienie należy podać jakie napięcie i prąd obciążenia ma oryginalny zasilacz oraz jaki jest rozmiar złącza zasilającego przetwornik (przydatna będzie również informacja jaki model przetwornika będzie zasilany). Na podstawie tych informacji zostanie skonfigurowany i dostarczony zasilacz.

Oprócz czysto indywidualnego doboru parametrów zasilacza ULPS mini, można go nabyć w wersjach skonfigurowanych do przetworników z poniższej listy:
http://tomanek.net.pl/webpage/lista-zastosowan-zasilaczy-tomanek.html