Wtyk REAN NYS373-6 RCA (chinch) - NIEBIESKI (BLUE)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Rean
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • Cena netto: 8,93 zł 10,99 zł

REAN NYS373-6 BLUE to złącze RCA/chinch z oznakowaniem złącza w kolorze niebieskim. Rean to marka Neutrika znanego z wysokiej jakości złączy audio.

Rean NYS373-6 to złącze RCA (nazywane także chinch czy też w polskiej wymowie "czincz") używane do połączeń niesymetrycznych pomiędzy wszelkiej maści sprzętem audio (odtwarzacze CD, DVD, tunery, amplitunery, wzmacniacze, miksery, interfejsy, konsole dj-skie i wiele, wiele innych).

Rean to marka znanego w świecie producenta złączy dla Audio - Neutrik. Seria NYS373 to złącze RCA z kolorowym oznaczeniem wtyku, celem tego jest łatwiejsza orientacja, który przewód do czego służy (np. oznaczenia kanałów w stereofonicznym torze audio).

Część robocza złącza odpowiedzialna za przesył sygnałów audio jest w całości pozłacana, czyli pin "sygnałowy" jak i "masa. Złącze jest tak skonstruowane aby po umieszczeniu go w gnieździe RCA przylegało jak największą powierzchnią do niego oraz nie było zbyt luźne. Za sprawą dużej powierzchni kontaktów wewnątrz złącza nawet mniej wprawne w lutowaniu osoby powinny bez problemu poradzić sobie z poprawnym połączeniem wtyku z przewodem.

Osłona wtyku jest wykonana z metalu pomalowanego na czarno, na osłonie znajduje się charakterystyczne logo REAN oraz wspomniane kolorowe oznaczenie złącza. W tym przypadku jest to kolor niebieski.

Wtyk zakończony jest gumową zagłuszką chroniącą złącze przed dostawaniem się do środka kurzu oraz brudu, chroni przewód przed nadmiernym uginaniem się w miejscu styku ze złączem. Przekroje przewodu jakie można stosować z tym złączem to od 3,5 mm do 6,1 mm, pozwala to na zastosowanie dość grubych przewodów audio co jest rzadkością w tej klasie cenowej złączy.

Dodatkowo w środku złącza umieszczona jest specjalna tuleja z tworzywa, której zadaniem jest dodatkowa osłona styków lutowniczych, utrzymywanie przewodu oraz uniemożliwia jego przesuwanie się wewnątrz gniazda.

Szczegółowa specyfikacja mechaniczna i elektryczna oraz schemat złącza znajduje się na stronie producenta. Link poniżej.
Link do strony producenta: http://www.rean-connectors.com/en/products/phono/phono-plugs/nys373.

Wszelkie prawa zastrzeżone - zabrania się kopiowania i wykorzystywania opisów bez zgody i wiedzy autora tj. soundstage.pl