Tomanek ULPS MINI do przetworników audiofilskich DAC

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Tomanek
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • Cena netto: 406,50 zł 500,00 zł

Tomanek ULPS Mini Ultra Linear Power Supply (LM338T) budżetowy zasilacz do przetworników audiofilskich DAC, gramofonów, CD, DVD, streamerów, wzmacniaczy słuchawkowych i wielu innych urządzeń audio.

Tomanek ULPS Mini - Ultra Linear Power Supply mini (wersja na układzie LM338T) - produkt Polski

Liniowy zasilacz ULPS mini został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w tańszych, budżetowych przetwornikach, w przypadku których użycie pełnej, tranzystorowej wersji zasilacza ULPS (wersja KD502) nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Może być on jednak stosowany w każdym DAC-ku Może być on jednak stosowany w każdym DAC-u, przedwzmacniaczu, gramofonie, streamerze wymagającym zasilania z przedziału 5-30V DC i obciążalności do 3A (obciążalność 3A dostępna jest dla najniższych napięć, dla najwyższych maksymalna obciążalność prądowa zasilacza nie może być większa niż 1A).

Zasilacz ULPS mini zbudowany jest w oparciu o transformator toroidalny, są to jedne z najlepszych transformatorów do zastosowań audio.
Za stabilizację napięcia wyjściowego odpowiada wysokiej jakości kostka LM338T, która zapewnia idealnie stałe napięcie wyjściowe w całym zakresie obciążalności zasilacza, charakteryzując się przy tym bardzo niskim poziomem szumów.
Filtry to najwyższej jakości kondensator elektrolityczny o pojemności 10 000 uF do zastosowań audio oraz kondensatory wygładzające - tantalowe oraz ceramiczne.
Mostek o obciążalności 10A zapewnia zasilaczowi bezproblemowy start (wytrzymuje duży prąd rozruchowy, który płynie przez układ w momencie załączenia zasilania - ładowanie kondensatora elektrolitycznego o bardzo dużej pojemności).
Zasilacz zamknięty jest w wytrzymałej obudowie z lakierowanej proszkowo blachy stalowej która nawiązuje stylistyką do sprzętu audio typu "vintage" czy "old school".
Obudowy są malowane proszkowo i są w kolorze czarnym.
Na froncie obudowy zamontowana jest dioda sygnalizująca pracę zasilacza oraz logo producenta.
 
Kabel wyjściowy DC (od zasilacza do DAC) jest dodatkowo zabezpieczony oplotem poliestrowym co nadaje mu także efektowny wygląd.
 
Konstrukcja zasilacza jest uniwersalna, dlatego też parametry zasilacza ULPS mini (napięcie wyjściowe, maksymalny prąd obciążenia) dobiera się na etapie produkcji poprzez zastosowanie odpowiednich komponentów do zakładanego napięcia i obciążalności.
Oznacza to, że zasilacz można dostosować DAC-ów różnych producentów zastępując ich zazwyczaj marnej jakości zasilacze na sprzęt klasy "pro".
Prosimy składając zamówienie podać jakie napięcie i prąd obciążenia ma oryginalny zasilacz do DAC-a oraz jaki jest rozmiar złącza zasilającego przetwornik (przydatna będzie również informacja jaki model przetwornika będzie zasilany). Na podstawie tych informacji zostanie skonfigurowany i dostarczony odpowiednio dobrany zasilacz ULPS Mini.
 
Aktualna lista zastosowań zasilaczy Tomanek ULPS znajduje się na stronie producenta (na liście znajdują się urządzenia do których wykonano już zasilacz Tomanek ULPS Mini, lista ciągle się poszerza o nowe urządzenia): http://tomanek.net.pl/webpage/lista-zastosowan-zasilaczy-tomanek-ulps.html
 

Specyfikacja techniczna:

 • Wejście: 230V AC/50 Hz/130 mA
 • Wyjście: 5-30V DC stabilizowane/3A max.
 • Wymiary obudowy (mm): 165 x 110 x 58
 • Waga: ok. 1,2 kg
 • Długość przewodu AC: 230V AC/150 cm
 • Długość przewodu wyjściowego DC: 100 cm
 • Zabezpieczenia po stronie AC: bezpiecznik szklany 5x20 mm 1A
 • Zabezpieczenia po stronie DC: Wyjście DC wbudowane przeciwzwarciowe oraz termiczne (automatyczne)
 • G w a r a n c j a: 24 miesiące (2 lata)

Wszelkie prawa zastrzeżone - zabrania się kopiowania i wykorzystywania opisów bez zgody i wiedzy autora tj. s o u n d s t a g e . p l