Tomanek - Generator fal Schumanna 7,83Hz

  • szt.
  • Cena netto: 406,50 zł 500,00 zł
  • Niedostępny

Generator częstotliwości 7,83Hz. Urządzenie zbudowane z inicjatywy i przy aktywnym udziale Forumowiczów portalu branżowego Audiostereo. Informacje z forum dotyczące jego budowy i działania można znaleźć tutaj. W komplecie znajduje się dedykowany zasilacz (generator może również być zasilany z baterii 9V, co ułatwia eksperymentowanie z wyborem miejsca ulokowania urządzenia w pomieszczeniu).

Wszelkie prawa zastrzeżone - zabrania się kopiowania i wykorzystywania opisów bez zgody i wiedzy autora tj. soundstage.pl

Generator fal Schumanna 7,83 Hz - to urządzenie generujące częstotliwość 7,83 Hz. Urządzenie jest przeznaczone głównie dla osób posiadających wysokiej jakości sprzęt audio oraz dla badaczy.
Czym jest rezonans Schumana? Rezonans Schumanna – zjawisko powodujące występowanie w naturalnym ziemskim spektrum częstotliwości fal elektromagnetycznych grupy maksimów w zakresie skrajnie niskich częstotliwości (ELF). Więcej na Wikipedi z której pochodzi ta informacja.
W jaki sposób generator fal Schumana może wpłynąć na poprawę jakości odsłuchu?
Otóż Japończycy za sprawą firmy Acoustic Revieve wykonali urządzenie R-77, było to sprzęt generujący ultra-niską częstotliwość 7,83 Hz. Sztuczne generowanie rezonansu Schumanna w dużym stopniu neutralizuje niekorzystne fale elektromagnetyczne oraz radiowe i takie zadnie miało też R-77. Generator znosił "szkodliwe" sztuczne fale elektromagnetyczne pochodzące z zewnątrz, czy też z wewnątrz pomieszczenia odsłuchowego lub nagraniowego oraz emitowane przez inne urządzenia elektryczne znajdujące się w pomieszczeniu. W ten sposób znika wzajemne oddziaływanie fal elektromagnetycznych i radiowych pomiędzy różnymi urządzeniami. Słuchany dźwięk powinien być odbierany jako czystszy i klarowniejszy, stosunek sygnału do szumu - wyższy, a ewentualne zniekształcenia - niższe. Szerzej w tym temacie można poczytać na http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/06/rezonator-schumanna-firmy-tomanek.html Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem, który opisuje generator fal Schumana w bardzo przejrzysty sposób.
Ciekawostką jest, że generator fal Schumanna to urządzenie zbudowane z inicjatywy i przy aktywnym udziale Forumowiczów portalu branżowego Audiostereo. Jest więc wynikiem potrzeby samych audiofili.

Cechy urządzenia:
Generator to urządzenie zamknięte w eleganckiej obudowie z tworzywa sztucznego. Z lewej strony urządzenia umieszczony jest włącznik zasilania oraz gniazdo zasilania zewnętrznego zasilacza. Na górze urządzenia znajduje się dioda sygnalizująca pracę urządzenia oraz logo firmy "Tomanek". Na spodniej części urządzenia znajduje się miejsce na baterię 9V. W komplecie znajduje się dedykowany zasilacz Tomanek TM100-12D.
Standardowo generator powinien znajdować się przynajmniej około 1,5 M od podłoża.
Aby ułatwić eksperymentowanie z wyborem miejsca ulokowania urządzenia w pomieszczeniu  generator został wyposażony w zasilanie z baterii 9V. Dzięki temu można dobrać jego optymalne położenie w pomieszczeniu odsłuchowym.

Specyfikacja techniczna:

Tomanek - generator Fal Schumana 7,83 Hz
zestaw zawiera:
Zasilacz: Tomanek - 12V DC 100mA (TM100-12D)
Urządzenie: Generator fal Schumana
Dowód zakupu: Paragon lub faktura
Gwarancja (na podstawie dowodu zakupu): 24 miesiące
Manual: krótka instrukcja
Wymiary (szer x głęb x wys): ~15.5 cm x 17.8 cm x 3.5 cm
Zasilanie z akumulatora:  TAK - Bateria 9V nie jest w zestawie.