Tester przewodów dzielony Millenium MCT-30

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Millenium
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • Cena netto: 231,71 zł 285,00 zł

Millenium MCT-30 to tester przewodów, kabli, audio, lan, RJ45, RJ11, SPEAKON, MIDI, XLR, RCA, JACK, mały JACK, DMX, BNC. Tester posiada możliwość sprawdzenia toru przewodów także w miejscu ich stałej instalacji (np. zamontowanych już w ścianach, na rampach, w korytach kablowych itp.) Profesjonalny tester o szerokim zastosowaniu do przewodów, kabli różnego rodzaju.

Wszelkie prawa zastrzeżone - zabrania się kopiowania i wykorzystywania opisów bez zgody i wiedzy autora tj. soundstage.pl

Millenium MCT-30 tester dzielony przewodów, kabli, audio, lan, RF45, RJ11 SPEAKON, MIDI, XLR, RCA, JACK,mały JACK, DMX, BNC.

Profesjonalny tester o szerokim zastosowaniu do przewodów, kabli różnego rodzaju. Posiadając to urządzenie praktycznie nie potrzebujesz już żadnego innego do sprawdzania przewodów używanych na scenie, w studio, w domu itd.

Jedyny na rynku w niewygórowanej cenie umożliwiający sprawdzenie toru w istniejących już instalacjach (np. w ścianach, rampach, korytach kablowych itp.).

Jest to możliwe dzięki temu, że tester składa się z dwu części (w zasadzie z dwu rozdzielonych testerów) z którego jeden umieszczamy na początku toru a drugi na końcu toru. W ten sposób możemy sprawdzić ciągłość toru nie tylko przewodów luzem ale takich które są już zamontowane na stałe lub są już w istniejącej działającej instalacji. 

Jest to urządzenie o solidnej konstrukcji, jego obudowa wykonana jest z elementów metalowych więc niegroźne mu są upadki lub uderzenia. Dzięki temu urządzenie jest bardzo trwałe i posłuży nam długie lata.
Można wykonać testy zarówno przewodów zakończonych jednakowymi wtykami (np. jack - jack) na obu końcach jak i mieszanych (np. jack - XLR).
Test polega na umieszczeniu wtyków przewodu w odpowiednich gniazdach, na urządzeniu sprawdzamy przebieg konkretnych żył przewodu oraz wykonanie połączeń. Zaświecenie się odpowiedniej diody, lub sygnał dźwiękowy informuje o  połączeniu między jednym końcem przewodu a drugim.
Tester jest zasilany standardową baterią 9V DC (nie jest w zestawie).

Urządzenie posiada także tester ciągłości połączeń z sygnalizatorem dźwiękowym (w urządzeniach mierniczych zazwyczaj wykorzystuje się do tego omomierz).

Specyfikacja techniczna:

Testerem Millenium możemy sprawdzać połączenia przewodów z wtykami:

- TRS 3.5 mm oraz 6.35 mm (mały jack, duży jack, mono stereo),

- XLR (połączenie symetryczne i niesymetryczne, 3 pin i 5 pin, DMX),

- Phono/RCA (chinch),

- BNC (najczęściej w instalacjach video, monitoringu oraz coaxial)

- Speakon 2-pin, 4-pin,

- DIN 3-pin, 5-pin (np. MIDI),

- przewody LAN CAT 3,5,6 (RJ45, tzw. skrętka),

- RJ11 (dla połączeń telefonicznych)

- przewody bez wtyków.

Zestaw składa się z:

- testera,
- 2 szt. przewodów,

- instrukcja (j. angielski, j. niemiecki).

Gwarancja:

- 24 miesiące