SOMMER CABLE SCR-STAGE STD silent [HQ] przewód gitarowy wtyk Jack SILENT prosty

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Soundstage.pl
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • Cena netto: 34,15 zł 42,00 zł

Przewód instrumentalny/gitarowy z wtykiem prostym oraz wtykiem prostym typu "Silent" z rzepową zapinką gratis

Wszelkie prawa zastrzeżone - zabrania się kopiowania i wykorzystywania opisów bez zgody i wiedzy autora tj. soundstage.pl

 

Przewód instrumentalny o znakomitym stosunku jakości do ceny przeznaczony do gitar elektrycznych, akustycznych, basowych, instrumentów klawiszowych, samplerów itp.
Został wykonany na bazie kabla firmy SOMMER CABLE SC-TRICONE XXL, który charakteryzuje się pełnym i przejrzystym obrazem dźwiękowym oraz zapewnia 100 % ekranowanie, te cechy to rzadkość w tej klasie cenowej. Przewód jest zakończony solidnymi, wysokiej jakości, metalowymi wykami typu "duży jack" firmy REAN/NEUTRIK.

W tej wersji przewód dedykowany jest gitarzystom/instrumentalistom którzy podczas grania używają kilku gitar/instrumentów. Dlaczego? Dzięki zastosowaniu wtyczki typu SILENT nie ma potrzeby ściszania wzmacniacza przy wyjmowaniu przewodu podczas zmiany gitar/instrumentów.

 

Do przewodu dodajemy praktyczną rzepową zapinkę.

PRZEWODY NASZEJ PRODUKCJI SĄ WYKONYWANE RĘCZNIE [HAND-MADE]!

Wykorzystując nasze długoletnie doświadczenie sceniczne zestawiamy przewód wraz z wtykami tak, aby osiągnąć najlepsze brzmienie w dobrej cenie. Wprowadzenie do oferty każdego modelu przewodu poprzedzamy długim czasem testów eksploatacyjnych w rożnych warunkach studia czy estrady.

 

PRZED WYSYŁKĄ WSZYSTKIE PRZEWODY SĄ SPRAWDZANE TESTEREM OKABLOWANIA ORAZ W TORZE WZMACNIACZ > INSTRUMENT

GŁÓWNE CECHY:

 • Dzięki pełnemu i przejrzystemu obrazowi dźwiękowemu, bardzo uniwersalny w zastosowaniu, dobrze sprawdza się w przesyłaniu sygnałów z różnych instrumentów od gitar czy klawiszy do różnych źródeł liniowych typu samplery, odtwarzacze CD itp,
 • Podwójne ekranowanie składające się z oplotu miedzianego i dodatkowego ekranu z przewodzącego płaszcza węglowego zapewniające 100% izolację od zakłóceń,
 • Niezwykle wytrzymały i odporny na uszkodzenia płaszcz zewnętrzny a jednocześnie elastyczny i łatwy do zwijania,
 • Zakończony solidnymi metalowymi wtyczkami wysokiej jakości firmy REAN/NEUTRIK.
 • Zastosowanie wtyczki typu SILENT firmy REAN/NEUTRIK dzięki której nie musisz pamiętać o ściszaniu wzmacniacza podczas wyciągania przewodu z instrumentu.
 • Doskonały stosunek jakości do ceny.

PRZEWÓD:

TRICON XXL to wysokiej jakości przewód instrumentalny przeznaczony do zastosowań scenicznych oraz studyjnych, charakteryzujący się pełnym i przejrzystym obrazem dźwiękowym dającym mu dużą uniwersalność zastosowań. Przewodnik kabla zbudowany jest z 28 giętkich, miedzianych "nitek" o średnicy 0,15 mm (28x0,15mm) uformowanych w jedną grubą żyłę o średnicy 0,80 mm (przekrój 0,50 mm2).
Przewodnik jest izolowany poprzez zastosowanie gęsto splątanej, miedzianej plecionki oraz dodatkowego przewodnika węglowego, dzięki temu uzyskano 100 % ekranowanie od zakłóceń zewnętrznych.
Przewód posiada dobre parametry elektryczne, niską impedancję żyły: < 90 Ohm/1km, oraz bardzo niską pojemność między przewodnikiem a ekranem 85pF/1m zapewniając minimalne straty sygnału nawet przy długich odcinkach kabla.
Na zewnątrz przewód wykończony jest wzmocnioną powłoką ze specjalnej mieszanki LONGLIFE-COMPOUND, zapewniającej wyjątkową trwałość, elastyczność i ochronę kabla przez wiele lat.

WTYKI:

Dla zapewnienia trwałości i odpowiedniego kontaktu na powierzchni styku w gniazdach, końcówki kabla zakończone są solidnymi metalowymi wtykami firmy REAN/NEUTRIK.

Zastosowanie wtyczki SILENT jest idealnym rozwiązaniem gdy potrzebujesz szybko zmienić instrument. Bez ściszania wzmacniacza lub efektu możesz śmiało wyciągnąć wtyk z instrumentu i przełożyć go do drugiego instrumentu! Jest to również znakomite rozwiązanie gdy korzystamy z dousznych systemów odsłuchowych gdzie chwila nieuwagi może mieć przykre konsekwencje dla naszego słuchu. Wtyki typu SILENT chronią również głośniki naszego wzmacniacza przed uszkodzeniem.
Zastosowane rozwiązanie we wtykach SILENT pozwala uniknąć skutków przypadkowego zerwania połączenia z pracującym torem wzmacniającym. Wyposażone w system zwierający/rozwierający wyprowadzenia wtyku w wypadku wsuwania oraz wysuwania z gniazda.

UWAGA! W przypadku niektórych gitar z aktywnymi przetwornikami i gniazdem TRS, w którym zintegrowano automatyczne załączanie zasilania wtyczki mogą nie spełnić swojego zadania przy wkładaniu wtyczki do gniazda w związku z opóźnionym załączeniem elektroniki instrumentu.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Przewód (Producent/rodzaj): SOMMER CABLE/instrumentalny/niesymetryczny
 • Wtyki (Producent/rodzaj): REAN/duży jack mono prosty/duży jack mono prosty - zabezpieczenie typu "Silent"
 • Wymiar zewnętrzny przewodu: 5.9 mm
 • Średnica i ilość żył sygnałowych przewodu: 28 x 0,15 mm
 • Gwarancja: 5 lat (60 miesięcy)