SOMMER CABLE SCN-GOLD [HI-END] przewód gitarowy Jack SILENT prosty

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Soundstage.pl
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • Cena netto: 81,30 zł 100,00 zł

Przewód wykonany na bazie kultowego, cieszącego się uznaniem gitarzystów oraz basistów na całym świecie profesjonalnego kabla firmy SOMMER CABLE SC SPIRIT XXL. Przewód dający krystalicznie czysty i neutralny dźwięk, znakomite odwzorowanie impulsów basowych oraz 100 % ekranowania. Wymiar zewnętrzny - 6.8 mm.

Przewód instrumentalny przeznaczony do gitar elektrycznych, akustycznych oraz basowych, wykonany na baziekultowego i od lat cieszącego się uznaniem muzyków na całym świecie Hi-Endowego kabla firmy SOMMER CABLE SC-SPIRIT XXL, charakteryzujący się krystalicznie czystym i neutralnym dźwiękiem, znakomitym odwzorowaniem  sygnałów impulsowych oraz zapewniający 100 % ekranowanie. Przewód jest zakończony wysokiej jakości monofonicznymi wykami typu "duży jack" firmy NEUTRIK ze złoconymi stykami w tym jedna typu silentPLUG.
 
PRZEWODY NASZEJ PRODUKCJI SĄ WYKONYWANE RĘCZNIE [HAND-MADE]!
Wykorzystując nasze długoletnie doświadczenie muzyczne zestawiamy przewód wraz z wtykami tak, aby osiągnąć najlepsze brzmienie w dobrej cenie. W praktyce dotychczas nie przytrafiło nam się otrzymać zwrotu żadnego z naszych kabli, a najstarsze są eksploatowane już ponad 5 lat! 
WTYKI SĄ LUTOWANE WYSOKIEJ JAKOŚCI CYNĄ Z DOMIESZKĄ SREBRA

GŁÓWNE CECHY:


 • Krystalicznie czysty i neutralny dźwięk, znakomite przenoszenie sygnałów impulsowych.
 • 100 % ekranowany dzięki podwójnej ochronie przewodnika, połączeniu gęstej miedzianej spirali oraz dodatkowego ekranu z przewodnika węglowego.
 • Bezstratna transmisja sygnału dzięki przewodnikowi o dużej średnicy 0,75 mm2 oraz małej pojemności kabla.  
 • Trwałość, odporność na uszkodzenia oraz nowoczesny, efektowny wygląd dzięki zastosowaniu powłoki zewnętrznej z mocnego PVC.
 • Zakończony wtyczkami znakomitej firmy NEUTRIK ze złoconymi stykami.
 • Zastosowanie wtyczki typu silentPLUG firmy NEUTRIK dzięki której nie musisz pamiętać o ściszaniu wzmacniacza podczas wyciągania przewodu z instrumentu.
 • Profesjonalne technologie w bardzo dobrej cenie.
 • Lutowany wysokiej jakości cyną z domieszką srebra.

PRZEWÓD:


SPIRIT XXL to Hi-Endowy przewód gitarowy przeznaczony do zastosowań scenicznych oraz studyjnych, charakteryzujący się krystalicznie czystym i neutralnym dźwiękiem, znakomitym odwzorowaniem  sygnałów impulsowych.
Przewodnik kabla zbudowany z jest 42 giętkich, miedzianych "nitek" o przekroju 0,15 mm2, (42x0,15mm2) uformowanych w jedną grubą żyłę o średnicy 0,75mm2
Przewodnik jest izolowany poprzez zastosowanie gęsto splątanej, ocynowanej miedzianej plecionki oraz dodatkowego przewodnika węglowego, dzięki czemu uzyskano 100 % ekranowanie od zakłóceń zewnętrznych.
Taka budowa przewodu daje mu bardzo niską impedancję żyły: < 25 Ohm/1km, oraz bardzo niską pojemność między przewodnikiem a ekranem 86 pF/m zapewniając minimalne straty sygnału nawet przy długich odcinkach kabla.

Na zewnątrz przewód wykończony jest wzmocnioną przeźroczystą powłoką PVC, zapewniającą wyjątkową trwałość, elastyczność i ochronę kabla przez wiele lat oraz nowoczesny i efektowny wygląd.

Warto wspomnieć że Spirit XXL wykorzystywany jest nie tylko z gitarami czy instrumentami klawiszowymi ale z powodzeniem stosowany jest do połączeń urządzeń HiFi co potwierdza jego wysoką jakość. Konfekcjonowany Spirit XXL (SXRJ-0600) w teście niemieckiego magazynu tools4music zajął bezapelacyjnie pierwsze miejsce zostawiając konkurencję daleko w tyle!.

WTYKI:


Dla zapewnienia minimalnych strat i doskonałego kontaktu na powierzchni styku w gniazdach, końcówki kabla zakończone są wtykami znakomitej firmy NEUTRIK z czego jedna to SILENT ze złoconymi stykami.
Zastosowanie wtyczki SILENT jest idealnym rozwiązaniem gdy potrzebujesz szybko zmienić instrument. Bez ściszania wzmacniacza lub efektu możesz śmiało wyciągnąć wtyk z instrumentu i przełożyć go do drugiego instrumentu! Jest to również znakomite rozwiązanie gdy korzystamy z dousznych systemów odsłuchowych gdzie chwila nieuwagi może mieć przykre konsekwencje dla naszego słuchu. Wtyki typu "silentPLUG" chronią również głośniki naszego wzmacniacza przed uszkodzeniem.
Zastosowane rozwiązanie we wtykach "silentPLUG" pozwala uniknąć skutków przypadkowego zerwania połączenia z pracującym torem wzmacniającym. Wyposażone w system zwierający/rozwierający wyprowadzenia wtyku w wypadku wsuwania oraz wysuwania z gniazda.

UWAGA ! W przypadku niektórych gitar z aktywnymi przetwornikami i gniazdem TRS, w którym zintegrowano automatyczne załączanie zasilania wtyczki mogą nie spełnić swojego zadania przy wkładaniu wtyczki do gniazda w związku z opóźnionym załączeniem elektroniki instrumentu.

Do przewodu dodajemy praktyczną rzepową zapinkę.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:


Przewód: Sommer Cable SC-SPIRIT XXL
Wtyki: Neutrik
Wymiar zewnętrzny przewodu: 7,0 mm

Wszelkie prawa zastrzeżone - zabrania się kopiowania i wykorzystywania opisów bez zgody i wiedzy autora tj. soundstage.pl