Przewód/złączka do efektów gitarowych SC-H GPATCH [HQ]

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Soundstage.pl
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • Cena netto: 36,59 zł 45,00 zł

Złączka, patch, przewód przeznaczony jest do łączenia efektów gitarowych, wykonany na bazie kultowego Hi-Endowego kabla firmy SOMMER SPIRIT XXL, zakończony wysokiej jakości, solidnymi wtykami kątowymi duży jack firmy Hi-CON ze złoconymi stykami.

Wielu muzyków/gitarzystów aby zaoszczędzić inwestuje w niskobudżetowe złączki do efektów gitarowych ale równocześnie nie oszczędza na kablu do gitary/instrumentu. Powodem tego jest przekonanie, że na krótkich odcinkach kabla tłumienie sygnału jest znikome.
Nic bardziej mylnego. Tor audio pomiędzy gitarą a wzmacniaczem zawiera dużo punktów. Zazwyczaj będzie to: gitara>zestaw efektów>wzmacniacz.
Najwięcej punktów mamy właśnie w miejscu łączenia efektów. Każdy efekt to co najmniej 2 punkty gdzie sygnał wchodzi do kabla, złączki oraz wychodzi z efektu. Już przy 4 efektach mamy 8 punktów (3 kable patch+gitara+wzmacniacz) gdzie sygnał ulega degradacji a długość toru nie przekracza 0,5M-1,5M.
Tanie przewody już na tak krótkich odcinkach potrafią tak skutecznie wytłumić sygnał, że instrument po prostu nie brzmi. Tanie kable tłumią/tną głównie wysokie i niskie częstotliwości. Czyli „grają” samym środkiem. Brzmienie instrumentu traci przez to przestrzenność, staje się płaskie i pozbawione dynamiki. To trochę tak jakby grać na starych strunach, nawet najlepszy instrument nie zabrzmi ze starymi strunami.
Dlatego też wyszliśmy z ofertą wysokiej jakości złączek, patchy do efektów gitarowych, które nie degradują sygnału i są równocześnie super trwałe oraz umożliwiają bardzo bliskie przysunięcie efektów do siebie oszczędzając miejsce w pedalbordzie.


Przewód patch złączka do efektów gitarowych soundstage.pl

 

Przewód przeznaczony jest do łączenia efektów gitarowych, wykonany na bazie kultowego i od lat cieszącego się uznaniem muzyków na całym świecie Hi-Endowego kabla firmy SOMMER CABLE SC-SPIRIT XXL, charakteryzujący się krystalicznie czystym i neutralnym dźwiękiem, znakomitym odwzorowaniem sygnałów impulsowych oraz zapewniający 100 % ekranowanie. Przewód jest zakończony wysokiej jakości, solidnymi monofonicznymi wykami kątowymi o wyjątkowo niskiej obudowie typu "duży jack" firmy Hi-CON ze złoconymi stykami.

 

PRZEWODY NASZEJ PRODUKCJI SĄ WYKONYWANE RĘCZNIE [HAND-MADE]!
Wykorzystując nasze długoletnie doświadczenie muzyczne zestawiamy przewód wraz z wtykami tak, aby osiągnąć najlepsze brzmienie w dobrej cenie. Najstarsze z naszych kabli, są eksploatowane bezawaryjnie już ponad 5 lat!

 

WTYKI SĄ LUTOWANE WYSOKIEJ JAKOŚCI CYNĄ Z DOMIESZKĄ SREBRA.

GŁÓWNE CECHY:

 • Krystalicznie czysty i neutralny dźwięk, znakomite przenoszenie sygnałów impulsowych,
 • 100 % ekranowany dzięki podwójnej ochronie przewodnika, połączeniu gęstej miedzianej spirali oraz dodatkowego ekranu z przewodnika węglowego,
 • Bezstratna transmisja sygnału dzięki przewodnikowi o dużym przekroju 0,75 mm2 oraz małej pojemności kabla,
 • Trwałość, odporność na uszkodzenia oraz nowoczesny, efektowny wygląd dzięki zastosowaniu powłoki zewnętrznej z mocnego PVC oraz solidnych metalowych wtyczek,
 • Zakończony wtyczkami znakomitej firmy Hi-CON ze złoconymi stykami,
 • Wtyczki o bardzo niskiej obudowie umożliwiające zredukowanie odległości między efektami,
 • Profesjonalne kable w bardzo dobrej cenie,
 • Lutowany wysokiej jakości cyną z domieszką srebra.

PRZEWÓD:

SPIRIT XXL to Hi-Endowy przewód gitarowy przeznaczony do zastosowań scenicznych oraz studyjnych, charakteryzujący się krystalicznie czystym i neutralnym dźwiękiem, znakomitym odwzorowaniem sygnałów impulsowych.
Przewodnik kabla zbudowany z jest 42 giętkich, miedzianych "nitek" o przekroju 0,15 mm2, (42x0,15mm2) uformowanych w jedną grubą żyłę o przekroju 0,75mm2.
Przewodnik izolowany jest poprzez zastosowanie gęsto splątanej, ocynowanej miedzianej plecionki oraz dodatkowego przewodnika węglowego, dzięki czemu uzyskano 100 % ekranowanie od zakłóceń zewnętrznych.
Taka budowa przewodu daje mu bardzo niską impedancję żyły: < 25 Ohm/1km, oraz bardzo niską pojemność między przewodnikiem a ekranem 86pF/1m zapewniając minimalne straty sygnału nawet przy długich odcinkach kabla.

Na zewnątrz przewód wykończony jest wzmocnioną przeźroczystą powłoką PVC, zapewniającą wyjątkową trwałość, elastyczność i ochronę kabla przez wiele lat oraz nowoczesny i efektowny wygląd.

Warto wspomnieć, że Spirit XXL wykorzystywany jest nie tylko z gitarami czy instrumentami klawiszowymi ale z powodzeniem stosowany jest do połączeń urządzeń HiFi, co potwierdza jego wysoką jakość. Konfekcjonowany Spirit XXL (SXRJ-0600) w teście niemieckiego magazynu "Tools4music" zajął bezapelacyjnie pierwsze miejsce zostawiając konkurencję daleko w tyle!


WTYKI:

Przewód patch złączka do efektów gitarowych soundstage.pl

Przewód patch złączka do efektów gitarowych soundstage.pl

Do kabli dobraliśmy wtyki kątowe znakomitej firmy Hi-CON, które dzięki wysokiej jakości, solidnej metalowej obudowie oraz złoconym pinie sygnałowym zapewniają minimalne straty, doskonały kontakt na powierzchni styku w gniazdach oraz wyjątkową trwałość.

Dodatkową zaletą tych wtyczek jest solidna i o bardzo małej wysokości obudowa, dzięki której mamy możliwość ustawienia efektów bliżej siebie.


SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Przewód: Sommer Cable SC-SPIRIT XXL
Wtyki: Hi-CON
Wymiar zewnętrzny przewodu: 6,80 mm

Wszelkie prawa zastrzeżone - zabrania się kopiowania i wykorzystywania opisów bez zgody i wiedzy autora tj. soundstage.pl