Przewód/złączka do efektów gitarowych SC-H GPATCH [HQ] seria vintage-old school

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Soundstage.pl
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • Cena netto: 36,59 zł 45,00 zł

Przewód patch, złączka seria vintage, old school do łączenia efektów gitarowych, na bazie Hi-Endowego kabla firmy SOMMER CABLE CLASSIQUE oraz wysokiej jakości, solidnymi wtykami kątowymi duży jack firmy Hi-CON ze złoconymi stykami.

Wielu muzyków/gitarzystów aby zaoszczędzić inwestuje w niskobudżetowe złączki do efektów gitarowych ale równocześnie nie oszczędza na kablu do gitary/instrumentu. Powodem tego jest przekonanie, że na krótkich odcinkach kabla tłumienie sygnału jest znikome.
Nic bardziej mylnego. Tor audio pomiędzy gitarą a wzmacniaczem zawiera dużo punktów. Zazwyczaj będzie to: gitara>zestaw efektów>wzmacniacz.
Najwięcej punktów mamy właśnie w miejscu łączenia efektów. Każdy efekt to co najmniej 2 punkty gdzie sygnał wchodzi do kabla, złączki oraz wychodzi z efektu. Już przy 4 efektach mamy 8 punktów (3 kable patch+gitara+wzmacniacz) gdzie sygnał ulega degradacji a długość toru nie przekracza 0,5M-1,5M.
Tanie przewody już na tak krótkich odcinkach potrafią tak skutecznie wytłumić sygnał, że instrument po prostu nie brzmi. Tanie kable tłumią/tną głównie wysokie i niskie częstotliwości. Czyli „grają” samym środkiem. Brzmienie instrumentu traci przez to przestrzenność, staje się płaskie i pozbawione dynamiki. To trochę tak jakby grać na starych strunach, nawet najlepszy instrument nie zabrzmi ze starymi strunami.
Dlatego też wyszliśmy z ofertą wysokiej jakości złączek, patchy do efektów gitarowych, które nie degradują sygnału i są równocześnie super trwałe oraz umożliwiają bardzo bliskie przysunięcie efektów do siebie oszczędzając miejsce w pedalbordzie.

Przewód przeznaczony jest do łączenia efektów gitarowych, wykonany na bazie Hi-Endowego kabla firmy SOMMER CABLE CLASSIQUE, charakteryzujący się krystalicznie czystym i neutralnym dźwiękiem, znakomitym odwzorowaniem sygnałów impulsowych oraz zapewniający 100 % ekranowanie. Przewód jest zakończony wysokiej jakości, solidnymi monofonicznymi wtykami kątowymi typu "duży jack" firmy Hi-CON ze złoconymi stykami o specjalnej konstrukcji przenaczonej do efektów gitarowych.

PRZEWODY NASZEJ PRODUKCJI SĄ WYKONYWANE RĘCZNIE [HAND-MADE]! Wykorzystując nasze długoletnie doświadczenie muzyczne zestawiamy przewód wraz z wtykami tak, aby osiągnąć najlepsze brzmienie w dobrej cenie. Najstarsze z naszych kabli, są eksploatowane bezawaryjnie już ponad 5 lat!

WTYKI SĄ LUTOWANE WYSOKIEJ JAKOŚCI CYNĄ Z DOMIESZKĄ SREBRA

GŁÓWNE CECHY:

- Krystalicznie czysty i neutralny dźwięk, znakomite przenoszenie sygnałów impulsowych.
- 100 % ekranowany dzięki podwójnej ochronie przewodnika, połączeniu gęstej miedzianej spirali oraz dodatkowego ekranu z przewodnika węglowego.
- Bezstratna transmisja sygnału dzięki przewodnikowi o dużej średnicy 0,5 mm2 oraz małej pojemności kabla.
- Trwałość, odporność na uszkodzenia oraz nowoczesny, efektowny wygląd dzięki zastosowaniu powłoki zewnętrznej z mocnego PVC.
- Atrakcyjny wygląd dzięki zastosowaniu dodatkowej powłoki z tkaniny styl vintage, old school.
- Zakończony wtyczkami znakomitej firmy Hi-CON ze złoconymi stykami.
- Wtyczki o niskiej obudowie umożliwiające zredukowanie odległości między efektami.
- Profesjonalne kable w bardzo dobrej cenie.
- Lutowany wysokiej jakości cyną z domieszką srebra.

PRZEWÓD:

Choć wyglądem może przypominać stary, wysłużony kabel to powstaje przy użyciu najnowszej technologii. Sercem jego jest 28 giętkich, miedzianych "nitek" (28x0,15mm) uformowanych w jedną żyłę o średnicy 0,5mm2
Przewodnik kabla jest izolowany poprzez zastosowanie gąbczastego, lakierowanego polietylenu oraz gęsto splątanej, ocynowanej miedzi, dzięki czemu uzyskano 100 % ekranowanie od zakłóceń zewnętrznych.
Taka budowa przewodu daje mu bardzo niską impedancję żyły: 36 Ohm/1km, oraz bardzo niską pojemność między przewodnikiem a ekranem 78pF/1m zapewniając minimalne straty sygnału nawet przy długich odcinkach kabla.

Na zewnątrz przewód posiada przyciągającą wzrok dodatkową powłokę z tkaniny nadającą mu stylistykę vintage (lub oldschool).

WTYKI:

Do kabli dobraliśmy specjalnie wtyki kątowe znakomitej niemieckiej firmy Hi-CON o specjalnej niskiej budowie  które dzięki wysokiej jakości oraz złoconym pinie sygnalowym zapewnieniają minimalne straty i doskonały kontakt na powierzchni styku w gniazdach.

Dodatkową zaletą tych wtyczek jest solidna i o małej wysokośći obudowa dzęki której mamy możliwość ustawienia efektów bliżej siebie.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Przewód: Sommer Cable
Wtyki: Hi-CON kątowy x 2
Długość przewodu: 0,20 [m]
Wymiar zewnętrzny przewodu: 7,0 mm