Metronom tradycyjny z dzwonkiem

  • szt.
  • Cena netto: 80,49 zł 99,00 zł
  • Niedostępny

Tradycyjny metronom z dzwonkiem, tempo 40-208 bpm, metrum 2/4, 3/4, 4/4, 6/4

Wszelkie prawa zastrzeżone - zabrania się kopiowania i wykorzystywania opisów bez zgody i wiedzy autora tj. soundstage.pl

Mimo wszechobecnej elektroniki oraz całej masy elektronicznych metronomów tradycyjne metronomy nie zniknęły wcale z rynku. Nadal przy pomocy takich metronomów wielu muzyków wprawia się w graniu na instrumencie. Dlaczego? Po prostu lepiej brzmią niż metronomy elektroniczne i nie ustępują im dokładnością.

Ten tradycyjny metronom wykonany jest z specjalnego tworzywa dzięki któremu udało się stworzyć bardzo dobrze brzmiący metronom (bliski brzmieniom drewnianych metronomów) oraz zachować niewygórowaną cenę. Za prawie połowę niższą cenę mamy metronom brzmiący niemalże identycznie z tradycyjnym drewnianym.

Podobnie jak w tradycyjnym metronomie i ten jest napędzany sprężyną (aby metronom zadziałał należy go nakręcić) oraz posiada tradycyjne wahadło z regulacją prędkości metronomu. Akcenty metronom sygnalizuje łagodnie brzmiącym dzwonkiem. Na metronomie pod wahadłem jest umieszczona skala prędkości.

Na spodzie metronomu są umieszczone 4 gumowe nóżki a w komplecie z metronomem jest także przeźroczysta klapka chroniąca wahadło metronomu podczas transportu czy podczas gdy nie użytkujemy metronomu.

Metronom pracuje w szerokim zakresie bo od 40 bpm aż do 208 bpm. Umożliwia to ćwiczenie z metronomem każdego rodzaju ćwiczeń oraz utworów.

Metrum jakie mam do dyspozycji to 2/4, 3/4, 4/4, 6/4 co także w praktyce umożliwia nam ćwiczenie z utworami niemalże w każdej stylistyce.

Gwarancja: 24 miesiące