Klotz Hi-End przewód USB-AB 2.0 do interfejsów Audio

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Klotz
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • Cena netto: 28,46 zł 35,00 zł

Wysokiej jakości przewód USB KLOTZ Audio typu A-B z ekranowaniem oraz złoconymi wtykami do interfejsów audio, przetworników dźwięku oraz szybkich dysków twardych.

Klotz to producent przewodów słynący głównie z produkcji dla rynku audio. W swojej ofercie firma Klotz zawarła także przewody przesyłające dane jednakże ze wskazaniem na produkty z rynku audio, recordingu i home recordingu.

Ten przewód jest przeznaczony głównie do interfejsów audio oraz szybkich dysków USB. Na rynku jest cała masa przewodów USB tego typu, dlaczego jednak Klotz postanowił zrobić przewód tego typu? Większość przewodów USB jest wykonanych do urządzeń takich jak drukarki, skanery itp. Do transmisji tego typu sygnałów nie jest konieczna pełna przepustowość standardu USB 2.0 w związku z powyższym najczęściej nie odczuwamy różnicy w użytkowaniu pomiędzy tanim przewodem a dobrej jakości przewodem.

Problemy jednak zaczynają się gdy podłączane urządzenia zaczynają wykraczać poza możliwości drukarek czy skanerów. Interfejsy audio, audiofilskie przetworniki dźwięku wymagają dużo wyższych przepływności niż popularne urządzenia biurowe, po prostu przesyłają więcej danych. Zatykający się interfejs? To norma przy słabym przewodzie, który z przepływności standardu USB 2.0 degraduje 50 do 70% sygnału.

System jest tak słaby jak jego najsłabsze ogniwo, często wydajemy tysiące na interfejsy audio, komputery, software do nagrywania a przewód USB za 3 zł w markecie lub stosujemy ten z urządzeniem który jest słabej jakości.

W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nam przewód Klotz dedykowany do transferu audio. Za sprawą zastosowania w liniach sygnałowych przewodów z miedzi (nie jej mieszanek), ekranowania przewodu oraz pozłacanych złączy USB A-B, realne przepustowości tego przewodu to max. 480 Mbit/s (60 MB/s).

Przewód mimo swego dość dużego przekroju jest bardzo elastyczny, jest więc wygodny w użytkowaniu nawet przy częstym jego podłączaniu i odłączaniu. Zakończony jest z jednej strony wtykiem USB typu A a z drugiej typu B, oba o pozłacanych kontaktach. Wtyki są zalewane fabrycznie. Kolor przewodu to czerń a wtyków to szary i czarny.

Przewód tej serii umożliwia osiągnięcie pełnej prędkości standardu USB bez użytkowania huba retransmitującego sygnał na odległości do 5M.

Przewody USB firmy Klotz przechodzą aż 3 krotną kontrolę jakości, dlatego producent bez obaw oferuję długą gwarancję.