Palmer Chorus Efekt do gitary lub basu

  • szt.
  • Cena netto: 280,49 zł 345,00 zł
  • Niedostępny

Palmer Chorus profesjonalny efekt gitarowy z 5 letnią gwarancją w solidnej metalowej obudowie.

Jak brzmi i co robi efekt Chorus nie trzeba się rozpisywać, jest cała masa materiałów w internecie na temat tego typu brzmień. Opis ten skupi się na technicznych aspektach efektu Palmer MI Chorus.

Jest to efekt niemieckiego producenta sprzętu dla muzyków o nazwie Palmer. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że producent daje aż 5 lat gwarancji na swoje efekty co wbrew pozorom nie jest normą wśród efektów. Rzadko który producent daje aż tak długie gwarancje, bardzo dobrze świadczy to o marce oraz o trwałości i jakości samego efektu.

Efekt zamknięty jest w obudowie z mocnej blachy nie groźne mu więc długie podróże w trasy, deptanie przez swojego właściciela czy też przypadkowe upadki. Obudowa jest pociągnięta grubym lakierem nakładanym proszkowo w kolorze szarym. Sprzęt więc prezentuje się pośród innych w pedalbordzie naprawdę efektownie. Od góry na obudowie umieszczono przycisk włączający i wyłączający efekt, obok dioda sygnalizująca pracę efektu oraz 3 gałki pokręteł.

Gałki są solidne oraz mają wyraźnie zaznaczony początek swojej skali, to w celu lepszej orientacji ustawionej pozycji pokrętła. Dodatkowo Palmer pomyślał o tych którzy używają nogi do regulacji pokręteł, ich boki mają chropowatą powierzchnię co ułatwia ich operowanie ręka ale też i nogą (butem). Potencjometry te odpowiadają za regulację 3 parametrów Chorusa "Rate", "Depth" i "Intensity". W jaki sposób te 3 pokrętła decydują o brzmieniu efektu można obejrzeć na filmie:

Na tylnej ściance efektów mamy 1 wejście sygnału audio (duży jack mono 6,3), dwa wyjścia sygnału audio (duży jack mono 6,3) oraz gniazdo zasilania. Gniazdo zasilania jest typowym dla większości efektów gitarowych więc nie będzie problemów z doborem zasilacza do tego efektu jeśli posiadamy już własny zasilacz do efektów lub planujemy zmienić na inny. Także napięcie zasilania 9V DC (prąd stały) oraz polaryzacja ("+" na zewnątrz a "-" w środku) jest typowe dla większości efektów co także pozwoli nam dobrać dowolny zasilacz wedle własnych upodobań.

Dla tych którzy wolą używać efektów na baterii producent zapewnił tą możliwość. Gniazdo baterii znajduje się pod spodem efektu, baterię można w bardzo prosty i szybki sposób wymienić a równocześnie bateria dobrze trzyma się w gnieździe.

Na spodzie efektu jest podklejona specjalna guma skutecznie utrudniająca przesuwanie się efektu podczas używania. Bez problemu więc można używać tego efektu nie posiadając własnego pedalborda, wprost z podłogi. Dla tych którzy lubią mieć jednak pewnie trzymający się efekt we własnym pedalbordzie Palmer zadbał o  wykonanie otworów umożliwiających przykręcenie efektu do płyty pedalbordu.

Wszelkie prawa zastrzeżone - zabrania się kopiowania i wykorzystywania opisów bez zgody i wiedzy autora tj. soundstage.pl