ARX Blue DI - Interfejs audio Bluetooth-XLR

  • szt.
  • Cena netto: 365,85 zł 843,00 zł 450,00 zł
  • Niedostępny

Aktywny Dibox umożliwiający przesył sygnałów poprzez bluetooth (tablet, iPad, smartfon, laptop) do miksera audio (wejścia/wyjścia XLR). Bluetooth do XLR.

Uwaga! sprzęt powystawowy, użytkowany w naszym sklepie.

ARX Blue DI to profesjonalny interfejs dźwiękowy w kompaktowym, przenośnym opakowaniu z wbudowanym interfejsem bezprzewodowym Bluetooth.

Smartfony, tablety oraz komputery stały się w naszych czasach źródłem dźwięku. Normą jest, że urządzenia takie wykorzystuje się na scenie, koncercie, podczas różnych prezentacji, seminariów czy zebrań.

ARX Blue DI to interfejs audio który można połączyć bezprzewodowo przez Bluetooth z komputerami PC/Mac, tabletami i smartfonami lub dowolnym urządzeniem posiadającym bluetooth.

Urządzenie na froncie posiada diodę led sygnalizującą pracę połączenia bezprzewodowego bluetooth (skanowanie, parowanie urządzeń) oraz przycisk "reset" służący do czyszczenia ustawień sparowanych urządzeń. Wystarczy więc tylko spojrzenie na front urządzenia żeby się przekonać czy połączenie między urządzeniami jest poprawne a w przypadku gdy trzeba szybko sparować inne urządzenie lub zresetować urządzenie wystarczy nacisnąć przycisk reset.

Tył urządzenia to dwa zbalanosowane wyjścia XLR (męskie), kanały lewy i prawy (L, R) służące do podłączenia interfejsu do urządzeń takich jak miksery, konsole, interfejsy audio itd. Producent zadbał także o opis pinów gniazda XLR- co jest dziś rzadkością. Dzięki temu mamy pewność jaki przewód zastosować z urządzeniem lub wykonać odpowiedni przewód. W większości przypadków nie będzie takiej potrzeby, ponieważ wystarczy tu wykorzystać zwykły przewód mikrofonowy (symetryczny) XLR-XLR lub jack-XLR.

Wyjścia urządzenia posiadają impedancję 200 Ohm, dzięki czemu nawet długie połączenia interfejs>mikser nie będą stanowiły problemu.

Obok wyjść mam jeszcze przełącznik pozwalający pracować urządzeniu na zasilaniu Phantom (+48V) podanym z miksera lub innego urządzenia do którego połączony jest ARX Blue DI. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania dodatkowego zasilacza do urządzenia.

Mimo to producent pomyślał także o tych którzy wolą zasilać urządzenie zewnętrznym zasilaczem (brak w zestawie) lub nie mają jak podać zasilania poprzez wejścia. W urządzeniu wbudowane jest gniazdo DC do którego możemy połączyć dowolny zasilacza o napięciu 12V DC (polaryzacja "+" na zewnątrz i "-" w środku). Mimo, że producent nie dodaje do urządzenia zasilacza to w zestawie dorzuca wtyczkę zasilania, dzięki temu możemy we własnym zakresie dokupić zasilacz i zamontować w nim wtyczkę bez martwienia sie o dobranie zasilacza z odpowiednią wtyczką.

Preferowany zasilacz do urządzenia to Tomanek TM100-12D z zasilaczem transformatorowym przeznaczonym do zastosowań audio (który można zakupić w naszym sklepie oddzielnie).

Zasięg interfejsu bezprzewodowego bluetooth wynosi około 12M w otwartej przestrzeni.

Bluetooth w wersji V2.1 EDR, 3.0, 4.0. UWAGA: urządzanie nie współpracuje z wersjami bluetooth V1.0 or 2.0 (już nie spotykanymi).

Urządzenia serii AudiBox czyli także ARX Blue DI to przenośne urządzenia dźwiękowe niewielkich rozmiarów (ok. 10 cm x 13 cm), znajdujące się w wytrzymałych, stalowych obudowach w atrakcyjnym niebieskim kolorze.

Urządzenia te są składane tylko i wyłącznie ręcznie w kraju producenta (informacja taka znajduje się także na obudowie urządzenia). Produkowane są w Australii.

Standardowa gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy. Należy przy tym zaznaczyć, że urządzenia te są eksploatowane na polskim rynku od 1999 roku, w tym czasie nie było konieczności naprawy tych urządzeń spowodowanych ich awarią.