Zestaw - Tomanek TAP8 Listwa zasilająca AUDIO POWER + 2 szt. DC Blocker

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Tomanek
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • Cena netto: 813,01 zł 1 000,00 zł

Listwa zasilająca wyposażona w 8 gniazd typu Schuko oraz gniazdo wejściowe typu IEC + zestaw 2 szt. DC Blocker. Ochrona przeciwzakłóceniowa urządzeń, zasilanych za pośrednictwem TAP8, zrealizowana jest w postaci ośmiu niezależnych filtrów Schaffnera, które separują każde z urządzeń od źródła zasilania i od siebie nawzajem. Dodatkowo w zestawie 2 szt. reduktora składowej stałej sieci zasilającej 230V.

Wszelkie prawa zastrzeżone - zabrania się kopiowania i wykorzystywania opisów bez zgody i wiedzy autora tj. soundstage.pl

Listwa zasilająca wyposażona w 8 gniazd typu Schuko oraz gniazdo wejściowe typu IEC. Dwa gniazda listwy są wyposażone w DC Blocker czyli reduktor składowej stałej sieci zasilającej 230V (DC Blocker).
UWAGA! DC Blocker-y są wmontowane w listwę (nie są dodawane jako oddzielne urządzenia). Gniazda z blockerami są odpowiednio oznaczane na listwie.

Ochrona przeciwzakłóceniowa urządzeń, zasilanych za pośrednictwem TAP 8, zrealizowana jest w postaci ośmiu niezależnych filtrów Schaffnera, które separują każde z urządzeń od źródła zasilania i od siebie nawzajem. Takie połączenie daje bardzo dużą skuteczność tłumienia zakłóceń oraz pozwala na duże obciążenie prądowe listwy (5 A na każde gniazdo, nie więcej jednak niż 16 A w sumie dla wszystkich gniazd). Listwą możemy zatem zasilać urządzenia o dużym poborze prądu, np. wzmacniacze mocy, jak również wszystkie inne wchodzące w skład systemu audio.
Gniazda wyposażone w DC Blockery posiadają obciążalność 1035 W.
Budowa:
Szkieletem listwy jest aluminiowa, odlewana, malowana proszkowo obudowa o wymiarach 220 x 145 x 50 mm. Konstrukcja taka zapewnia listwie bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na zakłócenia elektromagnetyczne. Filtry Schaffnera umieszczone są na wspólnej płytce wewnątrz obudowy.
Wymiary:
220 x 145 x 50 mm
Możliwe opcje:
1. Montaż gniazd bez filtrów.
2. Montaż gniazd innych standardów, np. UK, USA lub innych.

DC-Blocker jest urządzeniem, którego zadaniem jest eliminacja niepożądanej składowej stałej napięcia zasilającego 230 V. Składowa stała jest wszechobecnym zjawiskiem powodowanym głównie przez urządzenia impulsowe (np. zasilacze impulsowe) oraz wszelkiego rodzaju przetwornice. W domowych warunkach źródłem tego zjawiska mogą być np. pralka automatyczna, wewnętrzne zasilacze telewizorów, ładowarki do telefonów, zasilacze komputerów i laptopów itp.

Składowa stała ma negatywny wpływ na transformatory w urządzeniach audio – powoduje przemagnesowanie ich rdzenia, co niesie za sobą znaczny wzrost głośności ich pracy (tzw. buczenie), większe nagrzewanie się transformatora oraz odkształcenie sinusoidalnego kształtu napięcia. Wszystkie te negatywne skutki obecności składowej stałej w sieci 230 V przekładają się na pogorszenie parametrów wzmacniaczy mocy i innych urządzeń audio. Wtórnym skutkiem jest również znaczny wzrost poboru prądu przez urządzenia audio, który w dużej mierze jest tracony w postaci nadmiernego grzania się transformatora oraz wzrost głośności pracy ich transformatorów sieciowych.

Urządzenie DC-blocker eliminuje wszystkie negatywne skutki obecności składowej stałej. Wystarczy wpiąć je pomiędzy gniazdo 230 V a wtyk urządzenia.

Zestaw zawiera:
1. Listwa zasilająca TAP8 - 1 szt.
2. DC Blocker - 2 szt. wmontowany w 2 pierwsze gniazda listwy od strony gniazda zasilającego IEC (moc każdego DC Blockera to 1035 W).
3. Instrukcje użytkownika oraz bezpiecznego użytkowania.
4. Gwarancja na 24 miesiące oraz dowód zakupu (faktura lub paragon).