Tomanek ULPS MINI do przetworników audiofilskich DAC

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Tomanek
 • Dostępność: Towar na zamówienie - czas realizacji 1-4 dni roboczych Towar na zamówienie - czas realizacji 1-4 dni roboczych
 • szt.
 • Cena netto: 325,20 zł 400,00 zł

Tomanek ULPS Mini Ultra Linear Power Supply (LM338T) budżetowy zasilacz do przetworników audiofilskich DAC

Wszelkie prawa zastrzeżone - zabrania się kopiowania i wykorzystywania opisów bez zgody i wiedzy autora tj. soundstage.pl

Tomanek ULPS Mini - Ultra Linear Power Supply mini (wersja na układzie LM338T) - produkt Polski objęty polską gwarancją.

Liniowy zasilacz ULPS mini został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w tańszych, budżetowych przetwornikach, w przypadku których użycie pełnej, tranzystorowej wersji zasilacza ULPS nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Może być on jednak stosowany w każdym DAC-ku wymagającym zasilania z przedziału 5-30VDC i obciążalności do 3A (obciążalność 3A dostępna jest dla najniższych napięć, dla najwyższych maksymalna obciążalność prądowa zasilacza nie może być większa niż 1A).

Zasilacz ULPS mini zbudowany jest w oparciu o transformator toroidalny firmy Toroidy, uznanego również w branży audio dostawcę transformatorów.
Za stabilizację napięcia wyjściowego odpowiada wysokiej jakości kostka LM338T, która zapewnia idealnie stałe napięcie wyjściowe w całym zakresie obciążalności zasilacza, charakteryzując się przy tym bardzo niskim poziomem szumów.
Filtry to najwyższej jakości kondensator elektrolityczny o pojemności 10 000 uF do zastosowań audio oraz kondensatory wygładzające - tantalowe oraz ceramiczne.
Mostek o obciążalności 10A zapewnia zasilaczowi bezproblemowy start (wytrzymuje duży prąd rozruchowy, który płynie przez układ w momencie załączenia zasilania - ładowanie kondensatora elektrolitycznego o bardzo dużej pojemności).
Zasilacz zamknięty jest w wytrzymałej obudowie z lakierowanej proszkowo blachy stalowej która nawiązuje stylistyką do sprzętu audio typu "vintage" czy "old school".
Obudowy występują w dwu wersjach kolorystycznych:
- czarna,
- szara.
Na froncie obudowy zamontowana jest dioda sygnalizująca pracę zasilacza oraz logo producenta.
 
Kabel wyjściowy DC (od zasilacza do DAC) jest dodatkowo zabezpieczony oplotem poliestrowym co nadaje mu także efektowny wygląd.
 
Konstrukcja zasilacza jest uniwersalna, dlatego też parametry zasilacza ULPS mini (napięcie wyjściowe, maksymalny prąd obciążenia) dobiera się na etapie produkcji poprzez zastosowanie odpowiednich komponentów do zakładanego napięcia i obciążalności.
Oznacza to, że zasilacz można dostosować DAC-ów różnych producentów zastępując ich zazwyczaj marnej jakości zasilacze na sprzęt klasy "pro".
Prosimy składając zamówienie podać jakie napięcie i prąd obciążenia ma oryginalny zasilacz do DAC-a oraz jaki jest rozmiar złącza zasilającego przetwornik (przydatna będzie również informacja jaki model przetwornika będzie zasilany). Na podstawie tych informacji zostanie skonfigurowany i dostarczony odpowiednio dobrany zasilacz ULPS Mini.


Oprócz czysto indywidualnego doboru parametrów zasilacza ULPS mini, posiadamy też zasilacze przygotowane już pod konkretne przetworniki:
- rDAC Arcam (6VDC 3A)
- Squeezebox Touch & Classic Logitech (5VDC 3A)
- Squeezebox Duet (9VDC 2A)
- M2TECH Young (15VDC 1,5A)
- V-DAC Musical Fidelity (12VDC 1,5A)
- Styleaudio (6VDC 3A)
- Antelope Zodiac (18VDC 1A)
- DacMagic Plus Cambridge Audio (12VDC 2A)

Specyfikacja techniczna:

Parametry elektryczne:

 • Wejście 230VAC, 50Hz, 130mA
 • Wyjście 5-30VDC stabilizowane, 3A max.

Parametry mechaniczne:

 • Wymiary obudowy (mm) 165 x 110 x 58
 • Waga ok. 1,2 kg
 • Długość kabla 230VAC 150 cm
 • Długość kabla wyjściowego DC 100 cm

Zabezpieczenia:

 • 230VAC bezpiecznik szklany 5x20mm 1A
 • Wyjście DC wbudowane przeciwzwarciowe oraz termiczne (automatyczne)

Gwarancja producenta: 24 miesiące